Priit Toobal: "Kandideerin Põhja-Sakala vallavanemaks"

Andsin nõusoleku ja Keskerakonna Viljandimaa piirkonna juhatus kinnitas mind Põhja-Sakala valimisnimekirja esinumbriks ja vallavanema kandidaadiks.

Veel mõnda aega tagasi ütlesin ma ka Sakalale ja teistele küsijatele, et vallavanema ambitsiooni mul pole. Aga olukorras, kus meie vallas on vaid üks vallavanema kandidaat, kelleks on tänane volikogu esimees ja valimisliidu Kogukonna Hääl esinumber Aino Viinapuu, siis ei saa ma teisiti kui pean pakkuma tänasele vallavõimule alternatiivi ja kinnitan, et võtan vallavanemaks kandideerimist täie tõsidusega ja kui see võimalikuks saab, siis ka vallavanemana tööle asun!

Kõik me teeme elus vigu, ka mina olen neid teinud. Olen neist õppinud, neid kahetsenud, vabandanud, võtnud vastutuse, ka poliitilise vastutuse ja viieks aastaks kõikidest valitud ametitest tagasi astunud. Kõik me väärime aga ka teist võimalust ning oma teist võimalust poliitikas ma nendel valimistel valijatelt küsingi.

Viimased viis aastat olen üles ehitanud Kildu ratsakeskus-külalistemaja. Suurem osa töid on tehtud, veel sel aastal tegime külalistemajas suuri ehitustöid, avasime koridorid, ehitasime töötajatele oma elamispinna. Valmis sai ratsakooli tall, välisväljaku valgustus ja koplid. Kildust on ilma liialdamata saanud kesk-Eesti kaasaegseim ratsaspordikeskus. Üha rohkem inimesi on leidnud tee külalistemajja. Kildul on tugev meeskond ja minu võimalik vallavanemaks saamine ei jäta Kildule tühja kohta. Olen kindel, et Kildu tegutseb ka siis kui ma iga päev ninapidi juures ei ole. See on mu elutöö, mida ka vallavanema töö kõrvalt jõudu mööda teha arendada aitan ja ühel päeval ja täie tähelepanuga tagasi pöördun.

Põhja-Sakala vald peab seisma näoga inimeste poole. See tähendab avatud ja läbipaistvat juhtimist, vallaelanike kaasamist läbirääkimistesse ja otsustamistesse. Julgen öelda, et viimase kahe aastaga on vallavõim oma elanikele selja pööranud, aga meie pöörame näo rahva poole tagasi. Väärtustama tuleb hakata inimesi, kes meie kõigi heaks tööd teevad, need on lasteaiaõpetajad, õpetajad, kultuuritöötajad, sotsiaaltöötajad jne. Läbi tuleb hakata viima kohaliku elu teemalisi rahvakoosolekuid ja küsitlusi.

Olulisimaks investeeringuks pean investeerimist oma inimestesse, olgu see siis läbi motiveeriva töötasu, kaasaegse töökeskkonna või meeldiva elukeskkonna pakkumise. Kõik plaanitavad investeeringud objektidesse peavad seda eesmärki täitma.

Ehitusobjektiks number üks on kahtlemata Suure-Jaani uus koolihoone! On lausa häbiasi, et valla suurim põhikool ja ainus gümnaasium teeb õppetööd majas, kus puudub kaasaegne õpikeskkond. Suure-Jaani koolihoone ehitust tuleb alustada juba 2022. aastal.

Tänan kõiki meie valimisnimekirja kandidaate, kes samuti valijatelt usaldust ja häält küsivad. Tänan neid julguse eest õigete asjade eest välja astuda! Tänan ka valimisprogrammi ehk meie tegevuskava kokkupanemisel tehtud panuse eest.

 

                                                                                                                                     Priit Toobal

                                                                                                                                     Vallavanema kandidaat

                                                                                                                                     Kandidaat nr 173

 

„Priit oleks hea vallavanem, sest tal on kogemused ja oskused vallajuhtimise alal, tal on väga hea suhtlemisoskus. Temast saaks abivalmis, sõbralik ja aktiivne kogukonna juht.“

                                                                                                                                     Tiina Idla,

                                                                                                                                     Suure-Jaani aukodanik,                                                                                                                                              kauaaegne õpetaja

 

„Priit oleks hea vallavanem, sest ta hindab kõrgelt kultuurielu!“

                                                                                                                                     Rein Vendla, dirigent

 

„Priit oleks hea vallavanem, sest sellise töövõimega inimest kohtab harva. Kui midagi on vaja ära teha, siis Priit ei küsi ei kellaajast ega kilomeetritest. Töö Tuleb lihtsalt ära teha. Priit on nõudmistes järjekindel. Vallavanema töö nõuab just seesugust suhtumist. Lisaks on Priit väga hea kõneleja, inimeste veenja, kas see on oluline. Ja muidugi tark, metoodiline ning laia silmaringiga. Kindlasti pean esile tooma Priidu oskust märgata inimese probleeme ja valmisolekut appi tulla. Loomulikult tuleb kõigil ette ka eksimusi, nii ka Priidul, ka tema on lihtsalt inimene. Aga inimestele on loomuomane andestada, kui eksimusest on aru saadud ja tulevikuõppetunnid läbitud. Mina usaldan Priitu ja annaksin kindlalt hääle tema poolt!“

                                                                                                                                     Veikko Luhalaid,

                                                                                                                                     Eesti Linnade ja Valdade

                                                                                                                                     Liidu tegevjuht